BudownictwoHotelarstwoSzkolnictwoStrony InternetoweO nasKontakt
 


     Estimus Rezerwacje

    

    

    

    

Estimus Rezerwacje - dla hoteli i biur podróży

Dla biura podróży: monitorowanie dostępności w hotelu oraz rezerwacje wstępne

Biura podróży po zalogowaniu się na portal mogą sprawdzać dostępność pokoi na dany okres. Statusy wyświetlane na portalu są na bieżąco synchronizowane ze zmianami rezerwacji w hotelu. Statusy dostępności są prezentowane w 3 kolorach.

  • Zielony oznacza dużą dostępność i automatyczną akceptację rezerwacji tworzonych w biurze podróży.

  • Żółty oznacza kończące się wolne miejsca i konieczność wysłania zapytania o rezerwację z poziomu portalu.

  • Czerwony - brak możliwości dokonania rezerwacji.

W programie można skonfigurować progi pokazywania odpowiednich kolorów statusu.

Biuro podróży może poprzez portal dokonać rezerwacji wstępnej, która automatycznie pokaże się w programie Estimus w hotelu. Pozwala to maksymalnie skrócić czas oczekiwania biur podróży na decyzję hotelu o akceptacji wysłanej rezerwacji. Oczywiście hotel decyduje o tym czy rezerwację potwierdzić czy anulować. Biuro od razu widzi na portalu zmieniony przez hotel status rezerwacji i może poinformować o tym swojego klienta.

Dla biura podróży: organizacja wyjazdów

Posiadamy również wersję programu dla biur podróży, które same organizują wyjazdy.
Program prócz rezerwacji od klientów, pozwala rezerwować: autokary, pilotów, przewodników, itp.
Działa zarówno dla wycieczek jednodniowych jak i wielodniowych.

Dla hotelu

Estimus Rezerwacje to uzupełnienie dla używanego w Państwa hotelu programu recepcyjnego. Nasz program współpracując z programem recepcyjnym pozwala pomieścić więcej rezerwacji niż dotychczas, a także ułatwić przysyłanie rezerwacji z biur podróży.


Używając Estimusa hotel osiąga przewagę nad konkurencją w poniższych aspektach działalności.

  1. Optymalizacja ilości wolnych pokoi. Dzięki metodzie stosowanej tylko w drogich programach, w momentach zwiększonego natężenia ruchu, hotel może pomieścić więcej gości. Dzięki zaawansowanym algorytmom pozwala również wybrać dla gości preferowane przez nich pokoje, zwiększając ich satysfakcję z pobytu.

  2. Dostarczenie biurom podróży platformy umożliwiającej monitorowanie statusów (zielony/żółty/czerwony) aktualnej dostępności pokoi.
    Dzięki udostępnianiu tej informacji biura wybiorą właśnie Wasz hotel jako pierwszy i dokonają w nim rezerwacji wstępnej.

  3. Natychmiastowe tworzenie przez biura podróży, z poziomu platformy, rezerwacji wstępnych widocznych od razu w hotelu. Dzięki szybkiej akceptacji bądź odrzuceniu rezerwacji wstępnej przez hotel, biuro dostaje natychmiastową informację zwrotną.

  4. Autorelokacja - funkcja pozwalająca na automatyczne przesunięcie rezerwacji z typów pokoi już zajętych do wolnych typów pokoi o większej pojemności czy wyższym standardzie.

  5. Opcja – narzędzie zarządzania powiązaniami rezerwacji od biur podróży z allotmentem - okresowa lub stała rezerwacja większej ilości miejsc w hotelu z możliwością anulacji w określonym terminie bez poniesienia konsekwencji finansowych

Dla hotelu: optymalizacja ilości zajętych pokoi

Przykład:

W hotelu XYZ jest 50 pokoi 2-osobowych, a cena za jedną dobę wynosi 250 zł. Hotel ma bardzo duże obłożenie średnio 4 razy w miesiącu. Recepcja nie jest w stanie szybko i bezbłędnie porozmieszczać rezerwacji w taki sposób, by całkowicie zagospodarować luki, które powstają przy dopisywaniu rezerwacji gości do konkretnych pokoi. Program Estimus Rezerwacje pozwala maksymalnie wykorzystać wszystkie pokoje, zwiększając tym samym bilans miesiąca. Dzięki naszej aplikacji można zwiększyć obłożenie w jednym tygodniu o dodatkowe 9 pokojonocy, czyli 2250 zł, co daje przychód miesięczny powiększony o 9000 zł.

Na przykładzie fragmentu grafiku widzimy, że w typowym programie hotelowym, który nie posiada funkcji optymalizacji zajętych miejsc, rezerwacje nr. 8 i 9 wymagają ręcznego przesuwania istniejących rezerwacji, tak by zmieścić nowe. Takie rozwiązanie jest czasochłonne i istnieje ryzyko popełnienia błędu.

W Estimus Rezerwacje optymalizacja przebiega zgodnie ze schematem przedstawionym na rys. obok. O wprowadzeniu rezerwacji decyduje liczba wolnych pokoi na dany dzień zaprezentowana u góry schematu. Dzięki liczbom, recepcja jest w stanie w prosty i szybki sposób ocenić możliwość dodania nowych rezerwacji (8 i 9 z rys. powyżej).


Na rysunku obok widzimy, że po dodaniu rezerwacji 8 i 9 liczba wolnych pokoi została zredukowana do zera. Hotel jest już całkowicie wypełniony w danym tygodniu.
Ważne: decyzja o zaakceptowaniu nowej rezerwacji przez hotel polega na sprawdzeniu ilości wolnych pokoi, a nie na rozmieszczeniu pasków na grafiku.
Hotel decyduje o zaakceptowaniu rezerwacji na podstawie liczby wolnych pokoi wyświetlanej u góry. Układ rezerwacji na grafiku nie ma znaczenia.

Nasza aplikacja uzupełnia się wzajemnie z istniejącym programem recepcyjnym. Zadaniem Estimus Rezerwacje jest optymalizacja rezerwacji, które zostają później wprowadzane do Państwa obecnego programu hotelowego w chwili meldunku.

Istnieje też możliwość automatycznego importu rezerwacji do Państwa programu recepcyjnego.